Ансамбль «Закаблуки»

Заснований у листопаді 1993 року в творчій лабораторії Харківського училища культури. Його перший керівник – натхненна і творча людина, заслужений працівник культури Юрій Буркут. Свою назву ансамбль отримав завдяки першій постанови танцю Закаблуки на музику української народної пісні Від Києва до Лубен. Пізніше зявились танці, які і склали програму ансамблю: Харківська проходка, іскрометна Полька з бубнами, життєрадісний Гуцульський танок, закарпатська Кічерка, стрімкий Гопак, хореографічна композиція Як посварилися дві куми, чоловічий танець-гра Панас, жартівний Шельменкове побачення. Вони сповнені незмінним українським гумором і користуються успіхом серед глядачів. Успіх ансамблю багато в чому залежить від творчого внеску викладачів та концертмейстерів училища: Тетяни Леонової, Надіі Вялкової, Наталіі Ярковської, Сергія Неклюдова, Сергія Орача та батьківського відношення директора училища Володимира Левченка.

В 1995 році керівником ансамблю Закаблуки стає викладач училища, лауреат премії Молода людина року Олена Ковалівська. Для неї вируюча енергія студентів, їх радість до життя є саме те, що дає поштовх до пошуку нового, яке завжди можна почерпнути з джерела українського фольклору.

І тому зараз до репертуару ансамблю Закаблуки увійшли нові хореографічні номери на сюжети з українського побуту. Аутентично-пластичні замальовки Ой, ти соловейку, У полі древо, фольклорно-хореографічна сюіта Прийди сонку в колисоньку на музику заслуженого діяча мистецтв України Юрія Алжнева.

Закаблуки жаданий гість багатьох концертів міста і області: дипломант обласних фестивалів: Весняні барви, Веселка, Шельменко вітає, Слобожанські викрутаси, Студентська весна; дипломант третього фестивалю мистецтв Харків -350; Лауреат Всеукраїнського фестивалю-конкурсу Толока (Харків), Родослав (Івано-Франківськ); Лауреат І Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії ім. П. Вірського; Лауреат фестивалю Прохорівське поле (Росія); Лауреат ХІІІ міжнародного фольклорного фестивалю ИСТИБАНЬЯ (Македонія). Вік Закаблук – яскрава, промениста молодість, а за молодими – майбутнє!

Comments are closed.