Бібліотечна справа

Пусть будет так всегда и вечно.

Пусть с детских лет до старости идет

За знаньями в наш мир библиотечный

Приветливый читающий народ.

В.Терешин

Шановний друже!

Вже позаду шкільні роки… Попереду безмежна і неосяжна площина нових знань, відкриттів, твого вибору своєї майбутньої професії. Сьогодні ми хочемо познайомити тебе з однією зі спеціальностей нашого навчального закладу – „БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА”.

Треба визнати, що відношення до бібліотек визначається не стільки реальними показниками їх роботи, скільки уявленнями про бібліотеки та бібліотекарів, які сформовані в суспільстві. Але специфіка бібліотеч-ної роботи залишається для багатьох загадкою…
«Бібліотеки – це одежна шафа літератури, звідки поінформована людина може вибрати дещо для прикрашення, багато чого, щоб задовольнити допитливість, і ще більше для користі”. Джордж Даєр
(Англійський письменник, XVIII ст.)

«Яке величезне багатство може бути в маленькій обраній бібліотеці! Товариство наймудріших і найгідніших людей, вибране із усіх цивілізованих країн світу впродовж тисячоліття, надало нам тут у кращому вигляді результати свого студіювання і власної мудрості”.

Р. Емерсон

(Американський філософ, XIX ст.)

«Бібліотеки все більше відчува-ють тиск з боку Інтернету. Бібліо-тека – обмежувач цього мутного потоку, фортеця справжніх знань та інформації, буфер засмічування людського розуму».

Джеймс Біллінгтон
(Директор Бібліотеки Конгресса США, XXI ст.)

«Не можна тримати книги закритими, ніби у в’язниці, вони повинні неодмінно переходити із бібліотеки в пам’ять людей».
Франческа Петрарка
(Італійський поет, ХVІ ст.)

Всебічне дослідження професії БІБЛІОТЕКАРЯ неможливе без аналізу громадського ставлення до професії, яке відображено в різноманітних формах, а саме: в художній літературі, в театральних постановках, в образо-творчому мистецтві, в кінематографі. Відображення образу бібліотечного працівника в художніх творах далеко нетотожне. Є привід для дискусії серед сучасних дослідників.

Comments are closed.