Класична хореографія

Шановний друже!

Чи знайомий ти зі служителями музи на ім’я Терпсіхора, тендітними легкими створіннями балеринами?

Балет – це певна академічна форма танцю та техніка, які викладаються в балетних школах згідно загально визначених методів. Існує багато балетних шкіл по всьому світі, котрі спеціалізуються на різноманітних стилях балету та багаточисельних методах навчання.

Танцювальні роботи, які застосовують цю техніку, називаються балетом. Вони, зазвичай, включають танець, пантоміму, дію та музику.

Балет вважають найвизначнішою танцювальною дією за його унікальні особливості та методи: робота на пуантах, повороти ніг, значні розтяжки, витонченість повільних рухів, легкість.

Відділ класичної хореографії було створено за ініціативою народних артистів України С.І. Коливанової та Т.К.Попеску в 1989 році при Харківському музичному училищі.

У 1999 році було вирішено перенести відділ до Харківського училища культури і перетворити у спеціалізацію «Класична хореографія», яка входить до складу спеціальності «ХОРЕОГРАФІЯ».

З початку роботи спеціалізації «Класична хореографія» на базі училища культури його очолює Наталія Василівна Замєсова, випускниця Ленінградського Державного інституту культури ім. Н.К.Крупської, фахівець вищої категорії, відомий у місті Харкові викладач і балетмейстер, Лауреат стипендії П.П.Вірського 2008р.

Зараз на спеціалізації навчається 32 студенти із Харкова, Донецька, Сімферополя, Сум, Керчі; працюють фахівці хореографи та ведучі артисти балету Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М.В.Лисенка.

Набір проводиться щорічно на бюджетні місця та за контрактом. На спеціалізацію «Класична хореографія» мають можливість поступати випускники балетних шкіл, які одержали свідоцтво про закінчення 4-5 класів хореографічної школи на базі 9-11 класів загальноосвітньої школи. Студенти, мешканці інших міст, забезпечуються гуртожитком.

Підсумком навчання є отримання диплому молодшого спеціаліста за кваліфікацією: артист балету, викладач хореографії. Термін навчання 3 роки 10 місяців. Впродовж навчання студенти отримують весь комплекс спеціальних дисциплін (класичний, дуетний, народно-сценічний, танець-модерн, майстерність актора тощо).

Творче життя студентів забезпечують «Виробнича» та «Сценічна» практики, які проводяться на кращій сцені міста.

Також кращі студенти спеціалізації мають можливість брати участь у балетних та оперних виставах театру.

Щоб молода людина мала змогу поряд зі сценічною діяльністю розвивати в собі здібності педагогічні або балетмейстерські було введено курс «Методика викладання хореографії». Ці знання підкріплюються відвідуванням баз «Педагогічної» практики: хореографічна школа, ліцеї мистецтв, зразкові хореографічні колективи.

Керівництво спеціалізацією має серйозні наміри у пошуку здібної молоді м. Харкова, південного сходу України та інших регіонів країни, яка прагне отримати якісну професійну освіту з сучасної хореографії академічного напрямку.

Comments are closed.