Циклова (предметна) комісія «Класична хореографія»

Циклова (предметна) комісія
«Класична хореографія»

 

Циклова комісія «Класична хореографія» була заснована у Харкові у 1989 році з ініціативи народних артистів України С.І.Коливанової Попеску, Т.К.Попеску та заслуженого діяча мистецтв України Н.О. Ржевської при музичному училищі ім. М.Лятошинського де проіснувала 10 років.

У 1999 році по домовленості директора музичного училища Єфременко О.О. та директора училища культури Левченка В.Д. при підтримці Обласного управління культури Ц(п)к «Класична хореографія» було переведено до училища культури, що дало змогу всім студентам навчатись на бюджетній основі, викладачам здійснювати щорічні набори студентів Харкова, Харківської області та абітурієнтів з Донецька, Луганська, Криму тощо. Понад 20 років свого життя віддав вихованню талановитої молоді народного артиста України Т.К.Попеску. Сьогодні кращі учні Т.К.Попеску та С.І.Коливанової випускники училища різних років працюють на сцені ХНАТОБ ім. М.Лисенка радуючи Харків’ян своїм мистецтвом. Серед них: заслужена артистка України Ірина Клюєва (випуск 2001р.), лауреати стипендії П.П.Вірського, ведучі солісти балету А.Радієвська, О.Шевцова, А.Козарезов, солістами балету ХНАТОБ ім. М.Лисенка сьогодні працюють:

  • Світлана Ісакова (2007р.);

  • Тетяна Зоріна (2007р.);

  • Назар Дурдиєв (2010р.);

  • Юрій Оніщенко (2006р.);

  • Генадій Рибальченко (2001р.);

  • Ірина Ладигіна (2001р.) та інші.

В різні роки викладачами комісії працювали Т.С. Старікова, заслужений артист Росії М.В.Беззубіков, О.Ю.Хендрік, Л.О.Холодцова, Л.М.Меркулова, О.В. Трушина, заслужений артист України В.М.Угольніков.

З 1998 року комісію очолює Наталія Василівна Замєсова, яка у 1976 року закінчила Ленінградський Державний інститут культури, режисерсько-балетмейстерський факультет на курсі народного артиста Росії Б.Я.Бречвадзе.

За роки роботи в училищі культури Н.Замєсова підготувала 9 випусків студентів, які сьогодні працюють в Україні та за її межами. Створила творчий проект «Від класики до модерну», який щорічно проходить , як творчий звіт комісії на сцені ХНАТОБа. Н.Замєсова є лауреатом стипендії ім. П.Вірського, (2008р.). Має почесні грамоти Облдержадміністрації та Міністерства культури України. Сьогодні в комісії «Класична хореографія» успішно працюють.

 

Склад циклової (предметної) комісії
Народна хореографія”

Замєсова Наталія Василівна, голова циклової комісії «Класична хореографія». З 1998 року викладач хореографічних дисциплін, балетмейстер. Педагогічний стаж 36 років.

 

Іващенко Тетяна Георгіївна, солістка балету ХАТОБ. З 2003 року викладач «Класичного танцю», «Виробничої та сценічної практики». Стаж роботи в училищі 10 років.

 

Павленко Олена Олександрівна, викладач «Танцю-модерн», «Виробничої та сценічної практики» стаж роботи в училищі 8 років.

 

Коливанова Світлана Іванівна, народна артистка України, викладач «Сценічної практики», консультант.

 

Дегтяр Лариса Павлівна, старший викладач Харківської державної академії культури, викладає «Історико-побутовий танець», «Виробничу практику».

 

Фомініченко Олександр Анатолійович, викладач дуетно-класичного танцю.

 

Єгорова Любов Олексіївна, викладач «Дуетно-класичного танцю».

 

Маркова Любов Костянтинівна, заслужена артистка України, викладач «Виробничої та сценічної практики».

 

Бураков Олексій Валентинович, заслужений артист України, викладач «Сценічної практики», балетмейстер.

 

Сільвестрова Ніна Валентинівна, педагог-репетитор ХНАТОБ ім. М.Лисенка, викладач класичного танцю.

 

Ладигіна Ірина Вікторівна, солістка балету ХНАТОБ, викладач «Класичного танцю».

 

Радієвська Антоніна Анатоліївна, ведуча солістка балету ХНАТОБ, викладач «Класичного танцю».

 

Чілікіна Наталія Олександрівна, старший викладач ХДАК, викладач «Українського танцю», «Майстерність актора», «Виробничої практики». Лауреат міжнародного та національних конкурсів виконавців та балетмейстерів.

 

Comments are closed.