Циклова (предметна) комісії «Народне пісенне мистецтво»

Циклова (предметна) комісія
«Народне пісенне мистецтво»

 

Спеціалізація «Народне пісенне мистецтво» була створена в 1988 році в Харківському культурно-освітньму училищі.

Головою ЦК було призначено Кулик Аллу Василівну (з 1989 р відділ очолює Морозова Т.В.)

Склад викладачів хорового відділу був невеликим:

  • Морозова Т.В.

  • Кулик А.В.

  • Королевська І.О.

  • Сорокіна І.І. (викладач-концертмейстер)

  • Карпеко В.Г. (концертмейстер)

З кожним роком викладацький склад поповнювався молодими спеціалістами – Кобзєва О.О., Кобзєв С.С., Лошкова І.А., Дудка А.М., Волошко І.В. та інші.

Хор відділу є не лише базовим предметом навчального процесу, він є також активним концертно-виконавчим колективом, який приймав активну участь у звіті творчих колективів Харківської області в м.Києві (2001, 2002, 2004 – керівник Кобзєв С.С., 2009 – Сватковський С.О.).

В 1995 році було створено фольклористичний гурт «Слобожаночка» під керівництвом Шишкіної О.А. Цей колектив є лауреатом багатьох Міжнародних, Всеукраїнських, обласних та регіональних конкурсів.

В 1999 році був створений чоловічий вокальний ансамбль «Суголосся». Керівник Осипенко В.В., з 2007 – Сватковський С.О., концертмейстер Дудка А.М.

В 2009 році був створений жіночий вокальний ансамбль «Суцвіття», керівник Василевська О.В., концертмейстер Остер О.В.

На сьогоднішній день на хоровому відділі ОКЗ «Харківське училище культури» працює 16 викладачів та концертмейстерів.

Лауреатами Міжнародних, Всеукраїнських, обласних та регіональних конкурсів – фестивалів є:

  • Хоровий колектив училища (керівник Сватковський С.О., хормейстер Василевська О.В., концертмейстери Карпенко В.Г., Дудка А.М.)

  • Чоловічий вокальний ансамбль «Суголосся» (керівник Сватковський С.О., солістка – заслужена артистка України Осипенко В.В., концертмейстер Дудка А.М.)

  • Жіночий вокальний ансамбль «Суцвіття» (керівник Василевська О.В., концертмейстер Остер О.В.)

  • Фольклорний гурт «Слобожаночка» (керівник – заслужена артистка України Шишкіна О.А.)

Велику увагу на відділі приділяють предмету «Постановка голосу», тому багато студентів мають численні нагороди на Міжнародних, Всеукраїнських, обласних та регіональних конкурсах-фестивалях. Кращими серед них є: Степаненко Богдан, Чудновець Анна, Войтенко Богдана, Бойчук Дмитро, Гатін Юрій, Протченко Ярослава, Задорожна Ірина, Волошко Євген, Плотніков Сергій, Зайцева Ольга, Олексієнко Руслана, Кублак Андрій, Казавчинська Маргарита, Золотоног Юлія, Соколова Алла.

90% студентів хорового відділу вступають до ВНЗ 3-4 рівня акредитації не лише в Україні, а й за її межами (Степененко Богдан – Институт музики ім. Р.М.Глієра в м.Києві; Височин Руслан – Бєлглродський інститут культури і мистецтв, Росія; Тимченко Наталя – Київська музична академія ім.П.І.Чайковського, нині солістка Софієвської опери, Болгарія).

Хоровий відділі ОКЗ «Харківське училище культури» має велику творчу перспективу.

 

Склад комісії

Кобзєв Сергій Сергійовичголова циклової комісії ,викладач-методист вищої категорії. Закінчив Харківський інститут мистецтв ім. І.П.Котляревського в 1989 році. В цьому ж році почав працювати в училищі. З 1990 по 2007 рік – керівник хору студентів училища, Лауреат Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів,учасник творчих звітів Харківської області у м.Києві (1999,2001,2004 р.), член атестаційної комісії Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації. Викладач диригування,постановку голосу, вокальний  ансамбль, хорове аранжування.

 

Василевська Олена Володимирівна – викладач I категорії. Закінчила Харківську державну академію культури в 2001 році і почала працювати в училищі. Викладає диригування,ансамбль і сольний спів. Є керівником жіночого вокального ансамблю «Суцвіття».

 

Волошко Ірина Володимирівна – викладач вищої категорії. Закінчила Харківський державний інститут культури в 1984 році, в училищі працює з 1995 року, викладає диригування, сольний спів, вокальний ансамбль.

 

Кобзєва Олена Олексіївна – викладач-методист вищої категорії. Закінчила Харківський інститут мистецтв ім. І.П.Котляревського в 1989 році, з цього ж року працює в училищі. Викладає диригування, хорову літературу, навчальну практику зі спеціалізації, постановка голосу. Студенти її класу – Лауреати Міжнародних та Всеукраїнських вокальних конкурсів. Також є членом атестаційної комісії Департаменту культури ХОДА. Багато випускників цього викладача є студентами творчих вищів Харкова і Києва.

 

Морозова Тамара Валентинівна – викладач-методист вищої категорії, голова циклової комісії з 1990 року. Закінчила Харківський інститут мистецтв ім. І.П.Котляревського в 1972 році. За роки роботи її студенти одержують дипломи І, ІІ ступеня, Гран при на багатьох Міжнародних, Всеукраїнських, обласних та регіональних конкурсах. Випускники навчаються у вишах Харкова, Києва та інституті музики ім. Р.М.Глієра.

 

Сватковський Сергій Олексійович – викладач-методист вищої категорії. Закінчив Харківську державну академію культури в 2001 році та аспірантуру (2004), працює в училищі з квітня 2007 року. Стипендіат премії в галузі культури імені Г. Хоткевича 2011 рік. Керівник чоловічого вокального ансамблю «Суголосся». Художній керівник та головний диригент хору училища. Колективи є лауреатами Міжнародних, Всеукраїнських, обласних та регіональних конкурсів-фестивалів. Викладає хоровий клас, вокальний ансамбль, постановка голосу, хорове аранжування.

 

Сорокіна Ірина Ігорівна – викладач вищої категорії. Закінчила Харківський державний інститут культури в 1984 році, в училищі працює з 1987 року, викладає диригування, постановка голосу, вокальний ансамбль.

 

Таранник Зінаїда В’ячеславівна – викладач вищої категорії, методист. Закінчила Харківський інститут мистецтв ім. І.П.Котляревського в 1975 році, працює в училищі з 1996 року. Викладає дисципліни – диригування, хорознавство, постановка голосу, розшифровка народної пісні, методику викладання музично-теоретичних дисциплін у дитячий музичній школі, виробничу практику. Деякі студенти є лауреатами Всеукраїнських фестивалів-конкурсів у номінації «Естрадний вокал».

 

Дудка Анатолій Михайлович – концертмейстер вищої категорії та викладач-методист. Закінчив Харківський інститут мистецтв ім. І.П.Котляревського в 1985 році, в училищі – з 1992 року. Дипломант та лауреат Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів та фестивалів народної творчості. Працює концертмейстером ЦК хорових та музично-теоретичних дисциплін, а також викладачем ЦК народних інструментів (баян, акордеон).

 

Карпенко Володимир Георгійович – концертмейстер вищої категорії та викладач-методист. Закінчив Харківський інститут мистецтв ім. І.П.Котляревського в 1983 році, в училищі – з 1988 року. Працює концертмейстером ЦК хорових та музично-теоретичних дисциплін, а також викладачем ЦК народних інструментів (баян, акордеон).

 

Лошкова Інна Анатоліївна – концертмейстер вищої категорії, викладач І категорії. Закінчила Харківський інститут мистецтв ім. І.П.Котляревського в 1992 році, працює в училищі з 1991 року. Концертмейстер та викладач фортепіано.

Comments are closed.