Народне пісенне мистецтво

«Известно, что в песне вылилась вся прошедшая судьба, весь настоящий характер Украины; песня и дума составляют там народную святыню, лучшее достояние украинской жизни. Весь круг жизненных насущных интересов охватывается в песне, сливается с нею, и без нее сама жизнь делается невозможною».

О. Добролюбов (стаття «О «Кобзаре» Шевченко»)

«Ни в какой другой стране древо народной песни не дало таких чудесных плодов, нигде дух народа не выразился так живо и светло в песнях, как у украинцев».

Р. Боденштедт (перекладач творчості російських поетів і народних українських пісен)

Так склалося, що українська мова мелодійна та милозвучна.

При огляді української музики доводиться говорити перш за все про народну музичну творчість, зокрема про народну пісню, яка стала ґрунтом для організованого музичного україн-ського мистецтва, як світського, так і церковного. Музична творчість нашо-го народу огорнула піснею не тільки життя однієї людини з колиски до домовини, але життя всієї нації у всіх проявах і змінах від передісторичних часів аж до наших днів. У так званих «Обрядових піснях» народна память донесла до нас із далеких сутінків нашого існування ритуали наших предків; в піснях «Історичних» чуємо відгомін бур та катаклізмів нашої трагічної історії; в «Козацьких думах» невільничі плачі та громи й фанфари козацької слави; пісні «Весільні» це співана історія шлюбу; «Чумацькі пісні» дихають на нас вітром безкраїх українських степів; релігійні «Псалми і Канти» хвилюють нас щирістю й наївною простотою християнської віри й моралі; в «Побутових піснях» знаходимо найдокладніші картини життя у всіх його проявах, заквітчані любовними поемами, повними чару і глибокого почуття, а іскри веселості, гумору й сатири пісень «Жартівливих» випромінюють принадне світло життєздатності й здоров’я народу лагідної вдачі, чутливого, але сильного й мужнього.

Тож, якщо ти бажаєш навчитися співати українські народні пісні, а також опанувати академічний, естрадний спів, приходь в Харківське училище культури на спеціалізацію «НАРОДНЕ ПІСЕННЕ МИСТЕЦТВО»

За період навчання ти оволодієш співучою майстерністю в різних жанрах музики; здобудеш навички та практичний досвід диригента хору; вивчатимеш профільні дисципліни: хорознавство, хорова література, вокал тощо. Теорія музики, гармонія, сольфеджіо, музична література нададуть тобі можливість розвинути музичне мислення, вміння працювати над розробкою партитури та партій.

Студенти спеціалізації беруть участь в чоловічому ансамблі «Суголосся», в фольклорному гурті «Слобожаночка»,які є неодноразовими Дипломантами та Лауреатами міжнародних, всеукраїнських, регіо-нальних конкурсів і фестивалів.

Підсумком навчання є диплом молодшого спеціаліста за кваліфікацією: керівник народного хору, викладач хорових дисциплін, що надає можливість працювати в музичній школі, школі мистецтв, загальноосвітній школі, центрі дитячої та юнацької творчості.

Comments are closed.