Народне інструментальне мистецтво

Шановний друже!

Сьогодні ми хочемо познайоми-ти тебе з народними інструментами, на яких ти зможеш навчитися грати або вдосконалити свою техніку гри в нашому навчальному закладі. Досвідчені викладачі приді-лять тобі максимум уваги і часу.

Бандура – національний музичний інструмент України – без перебіль-шення вважається третім символом нашої держави і є невід’ємною части-ною її духовної спадщини. Це старовинний інструмент, аналогів якому у інших народів світу не існує. В наш час розширюється її художньо-технічні можливості. Бандура дедалі більше утверджується, як сольний і акомпануючий концертний інстру-мент, що широко використовується в ансамблях і оркестрах.

СКРИПКА струнний, смичковий музичний інструмент. Найбільш високий за теситурою зі скрипічної сім’ї.

З’явилась, як професійний інструмент в кінці XV сторіччя. Завдяки тому, що звучання скрипки подібне людському голосу вона може достатньо сильно емоційно впливати на слухача. Вона є не тільки “королевою оркестру”, але і входить до складу українських народних ансамблів, оркестрів та “троїстих музик”.

Домра – це струнно щипковий інструмент, на якому грають медіа-тором, як в оркестровій практиці, так і соло. В наш час існує два види домр – трьохструнні та чотирьохструнні, які відрізняються один від одного строєм, тембром та діапазоном звучання.

Домрове мистецтво – це цікава гілка народно-виконавської творчості. Воно досить широке за своїми художніми та естетичними функціями в суспільстві та розвивається завдяки енергійній діяльності талановитих музикантів.

ЦИМБАЛИ струнно-ударний інстру-мент, на якому грають паличками. Цимбали мають самобутній не повтор-ний тембр та виняткову технічну досконалість. Починаючи з XVI ст. і до нашого часу цимбали міцно увійш-ли в музичний побут українського народу, спочатку у складі ансамблю “Троїстих музик”, а зараз це обов’яз-ковий учасник всіх ансамблів та оркестрів українських народних інструментів.

Баян це інструмент, що немає собі рівних в різноплановості виконавських можливостей. Він сам по собі вже є оркестром в мініатюрі, який поєднує в собі сольні і акомпануючі функції. Сучасні баяни здатні відтворювати велику палітру тембральних барв.

Гітара – один з найпопулярніших музичних інструментів. Завдяки своєму неперевершеному звучанню та універсальним можливостям вона використовується як сольний, ансамб-левий та акомпануючий інструмент в усіх існуючих напрямках музичного мистецтва. Сучасна українська гітарна школа здобула заслужену повагу та визнання у світі.

Comments are closed.