ОЙ, ДАЙ БОЖЕ, ВЕСНУ ПОЧАТИ

БЕЗПЕРЕЧНО, СПОЧАТКУ БУЛА ПІСНЯ, ЩО НАРОДИЛАСЯ НАД СІВЕРСЬКИМ ДІНЦЕМ, БОСОНІЖ ПЕРЕЙШЛА СТЕП, ГОЛУБКОЮ ПРОМАЙНУЛА НАД ПРАВІЧНИМИ ДУБОВИМИ ЛІСАМИ І ТАК ВІЛЬНО ЇЙ ЗВУЧАЛОСЯ В КОЗАЦЬКОМУ СЕРЦІ, ЩО Й КРАЙ БУЛО НАЗВАНО СЛОБОЖАНЩИНОЮ. А ВЖЕ ПОТІМ ОРАЛОСЯ ПОЛЕ, СІЯВСЯ ХЛІБ ТА ПЕКЛИСЯ ПАЛЯНИЦІ. І ТЕЖ НЕ БЕЗ ПІСЕНЬ, ЩО ДІЙШЛИ ДО НАШИХ ДНІВ.

Ці пісні дісталися у спадок фольклористичному гурту «Слобожаночка», що існує при Харківському училищі культури, яким керує викладач цього закладу, відомий фахівець у царині народної пісні Олена Шишкіна.

? Ви говорите, що спочатку була пісня, ? а для нашого гурту початком був театр народної музики України «Обереги», ? говорить пані Олена.

Ще студенткою другого курсу Академії культури відомий композитор Юрій Алжнєв запросив її до «Оберегів». У цьому немає нічого дивного, адже, як говорить Олена Шишкіна, вона зі співочого Ізюмського краю, села Червоний шахтар. І прабабусі, і батько з матірю мали прекрасні голоси.

— До речі, колись село наше називалося Співаківка, ? говорить Олена на підтвердження того, що народне мистецтво у її генах.

Цим мистецтвом вона ділиться з глядачами зі сцени під час концертів «Оберегів», передає традицію юним талантам зі «Слобожаночки», якій напередодні професійного свята працівників культури виповнилося 10 років.

Колектив складається зі студентів різних курсів, кому небайдужі традиції рідної землі. Отож не дивно, що концерт був присвячений весняному коловороту, з якого у наших предків починався новий рік. Бо тоді оживала земля і прилітали птахи.

Ой, ти соловейку, ранняя пташка

Ой, дай Боже, весну почати

Цілісіньку годину фольклористичний гурт виконував веснянки та гімни древнім українським богам.

«Слобожаночка» колектив відомий. Він двічі представляв Харківщину на звітних концертах у столиці супроводжував Президента України Леоніда Кучму під час візиту до Литви. «Слобожаночка» ? лауреат Всеукраїнського конкурсу «Перлини сезону».

Незважаючи на десятилітню історію, колектив постійно оновлюється.

This entry was posted in Преса про нас. Bookmark the permalink.

Comments are closed.