ТИЖДЕНЬ ВОКАЛЬНОЇ МУЗИКИ «ВІД СЕРЦЯ ДО СЕРЦЯ»

В ОКЗ «Харківське училище культури» з 22 по 26 лютого 2016 року пройшов тиждень творчих заходів циклової комісії хорових дисциплін, упродовж якого слухачам були представлені кращі вокальні колективи

м. Харкова і області.

Циклова комісія «Народне пісенне мистецтво» була створена в 1988 році для підготовки фахівців у галузі вокальної культури з метою збереження та пропаганди кращих зразків української народної пісні. На даний час робота комісії ведеться за такими напрямками, як хорове, вокально-ансамблеве виконавство (ансамблі, квартети, тріо, дуети) та сольний спів. Її творчі колективи знані в Україні, неодноразово виїжджали з концертними виступами за кордон, завойовували призові місця на Міжнародних та Всеукраїнських конкурсах.

Викладачі і студенти спеціалізації «Народне пісенне мистецтво» працюють у тісній взаємодії з творчими колективами та навчальними закладами м. Харкова і області, обмінюються досвідом роботи.

Підтвердженням такої співпраці є проведений тиждень вокальної музики.

22 лютого відбувся концерт академічного студентського хору кафедри хорознавства та хорового диригування факультету музичного мистецтва ХДАК  «Музика зближує серця» під керівництвом лауреата Міжнародних конкурсів В’ячеслава Бойка.

Слухачі мали можливість насолодитись виконанням з великою майстерністю різноманітних творів духовної , класичної та сучасної хорової музики.

        23 лютого увазі слухачів було запропоновано концерт під назвою «Від традицій до сучасності», в якому взяли участь вокальні ансамблі циклової комісії хорових дисциплін: «Слобожаночка», «Суголосся», «Суцвіття», «Гаромонія».

Фольклористичний гурт «Слобожаночка» був створений у 1994 році і впродовж більш ніж 20 років його незмінним керівником  є  Заслужена артистка Україна Олена Шишкіна. Було виконано українські народні пісні, записані в Харківській області.

Чоловічий ансамбль «Суголосся» створений у 1999 році Заслуженою артисткою України Вікторією Осипенко з метою вивчення та виконання кращих зразків духовної музики. Нині цим колективом керує Сергій Сватковський.

Академічний напрям ансамблевого виконавства був представлений  жіночим вокальним ансамблем «Суцвіття», створеним у 2002 році і керованим Оленою Василевською, (концертмейстер –Діана Скоропад). Було виконано обробки українських народних пісень та твори сучасних авторів.

Концерт завершив виступ вокального ансамблю «Гармонія», започаткованого восени 2015 року і керованого Оленою Кобзєвою (концертмейстер Сергій Кобзєв). Ідея його виникнення полягала у створенні мішаного вокального колективу естрадного напрямку з метою розширення творчого діапазону ансамблевого співу. У його виконанні вдало поєднано народні мотиви з ритмами та інтонаціями сучасного естрадного співу.

24 лютого гостями слухачів училища стали викладачі та студенти кафедри українського народного співу факультету музичного мистецтва ХДАК, очолюваною Заслуженим діячем мистецтв України, професором Вірою Миколаївною Осадчою. Концерт-зустріч під назвою «Слобожанський фольклор» був представлений фольклористичними вокальними ансамблями та дуетами, у виконанні яких прозвучали українські народні пісні, записані на Слобожанщині.

         25 лютого  в актовій залі училища відбувся авторський концерт композиторки, піаніста та викладача Скоропад Діани Анатоліївни- лауреата та дипломанта Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів молодих композиторів.  В її творчому доробку багато хорових та вокальних, інструментальних та фортепіанних творів, романсів та численних різножанрових сучасних пісень для дітей та дорослих.
«Ніщо так сильно не впливає на душу людини, як чудова музика, бо вона є вічним, невичерпним джерелом для кожного з нас», зізнається молода композиторка.  У концерті прозвучали як авторські обробки українських народних пісень, так і власні твори для вокального ансамблю «Де сватова хата?», «Щедрик», «Ти говори, моя любове…» у виконанні жіночого вокального ансамблю «Суцвіття» (керівник ансамблю – Василевська О. В.). Хором студентів училища під керівництвом Сергія Сватковського були виконані  твори  «Голодомор» та «Ода Музиці», у виконанні авторки прозвучала  сюїта для фортепіано «Театральні замальовки за мотивами п’єси Шекспіра “Ромео і Джульєтта”» та авторські сучасні естрадні пісні у чудовому виконанні студентів хорового відділу.

25 лютого завершив тиждень вокальної музики концертний виступ творчих колективів Дергачівського районного будинку культури під назвою «Для тебе». Увазі слухачів було запропоновано виступи народного аматорського жіночого вокального ансамблю « Квітка», до складу якого входять випускники та студенти циклової комісії хорових дисциплін та дитячий вокальний ансамбль «Мармелад», керівником якого є одна з учасниць ансамблю «Квітка». Виконавці представили широку та різноманітну програму сучасної естрадної пісні, захопивши слухачів емоційним та експресивним віконанням.

Тиждень творчих заходів циклової комісії «Народне пісенне мистецтво» Харківського училища культури пройшов дуже вдало і показав високий творчий потенціал викладачів і студентів як цієї комісії, так і  в цілому всього училища.

This entry was posted in Новини. Bookmark the permalink.

Comments are closed.