Заочне відділення

Обласний комунальний заклад «Харківське училище культури» має заочний відділ, на якому навчається 63 студента на спеціальностях: «Бібліотечна справа» та «Народна художня творчість».

З 1999р. відділ очолює Клєопова Лариса Кирилівна.

 

 Студенти спеціалізації «Бібліотечна справа» (термін навчання 1р. 10 міс.) отримують кваліфікацію фахівець з бібліотечної справи.

Спеціальність «Народна художня творчість» має 3 спеціальності:

- Народне інструментальне мистецтво;

- Народне пісенне мистецтво;

- Видовищно-театралізовані заходи.

Термін навчання (2 роки і 10 міс.). Після закінчення 3 курсу студенти отримують кваліфікацію організатор культурно-дозвіллєвої діяльності та керівник аматорського оркестрового (хорового) колективу або режисер видовищно-театралізованих заходів.

Харківське культурно-освітнє училище було відкрито в жовтні 1967р., а вже в жовтні 1968р. було здійснено перший набір студентів на заочне відділення в кількості 90 чоловік, а саме:

Спеціальність «Народна художня творчість»:

- 30 чол. на спеціалізацію «Народне пісенне мистецтво»;

- 30 чол. на спеціальність «Народне інструментальне мистецтво».

Виконувала обов’язки завідувача заочним відділенням Шатрова Людмила Євгеніївна. Вже в 1970р. на заочному відділенні навчалось 125 чоловік, а в 1972 – 210 чоловік і очолював заочне відділення з 1 липня 1972р. Романенко Леонід Андрійович, в майбутньому голова циклової комісії духових інструментів та керівник духового оркестру.

Набір на заочний відділ збільшується, відкривається бібліотечна спеціалізація. В 1974р. на бібліотечне відділення було зараховано 85 чол. Це в основному працюючі в закладах культури та віддані своїй справі люди.

З 1975 р. відділ очолив Абдул-Огли Микола Мойсейович, а методистом працює Ткачова Клавдія Григорівна, яка багато років віддала організації праці викладачів і студентів заочного відділення, особливо розширенню та розвитку бібліотечного відділу.

З 1975 р. і на довгі 14 років відділ очолила Кухарева Ангеліна Яківна. Всі студенти спеціалізації «Народна художня творчість» в обов’язковому порядку проходять виробничу практику та здають іспит комісії.

Незмінним методистом продовжує працювати Ткачова К.Г.

Три роки відділення очолювала Карнаух Любов Миколаївна, а з 1991р. завідувачем відділення стає Ткачова К.Г., яка за сумлінну та плідну працю не одноразово отримує подяки від керівництва та грошові винагороди.

На жаль прийом на заочний відділ скорочується і на 1991 рік становить 96 студентів.

З 1999 р. відділом керує Клєопова Лариса Кирилівна. Загальна кількість студентів не збільшується, але відкривається нова циклова комісія, що проводь набір на хореографічну спеціалізацію та спеціальність «Діловодство». Змінюються навчальні плани, скорочується набір студентів бо настали важкі часи не тільки для училища, але й для держави. Не стало набору й на спеціальність «Діловодство» та «Народну хореографію».

В листопаді 1990 року училище перейменоване в училище культури та випускає організаторів культурно-дозвіллєвої діяльності та керівників відповідних аматорських колективів.

Замість режисерської спеціалізації являється на її базі спеціалізація «Видовищно-театралізовані заходи», а також «Бібліотечна справа».

На 2012 р. в училищі культури навчається 60 студентів різних спеціальностей. Здійснюється набір на спеціалізацію «Народна художня творчість» та «Бібліотечна справа», спеціальностей «Народне інструментальне мистецтво», «Народне пісенне мистецтво» та «Видовищно-театралізовані заходи».

Випускники заочного відділення на 95% працюють за фахом. За необхідністю, отримують консультативну та методичну допомогу від викладачів училища, що проводять семінари та беруть участь у проведенні курсів підвищення кваліфікації від управління культури та туризму Харківськоїоблдержадміністрації.

Знизу зліва направо:

Клєопова Л.К., Свєтлишева Т.М., Мельник О.В., Цибіна І.М. та випуск 2004 спеціальності «Бібліотечна справа».

Comments are closed.